Boek van de week door Femke
Uit onverwachte hoek – voor mij in ieder geval – verscheen het Natuurboekje. In haar rollen als Soof en Roelien (Gooische Vrouwen) vind ik Lies Visschedijk heel goed. Ik kan vaak om haar lachen, maar ze weet me ook ontroeren. Een leuke vrouw. En dan verschijnt er nu van haar dit mooi uitgegeven boekje. Nu ik me er wat verder in verdiepte, las ik dat ze al jarenlang columns maakt voor Vroege Vogels en dat ze in haar podcast ook een natuurrubriek heeft.
De naam verklapt het al: in het Natuurboekje beschrijft ze de wereld van dieren en planten in Nederland. ‘Van de acrobatische boomklever tot de enorm onhandige (en lieve!) langpootmug, van de territoriale roodborst tot de bescheiden iep’. Alles komt voorbij in hele korte hoofdstukken, ingedeeld in de jaargetijden. Vol verwondering en met verrassende weetjes.
Het is een liefdevol boekje dat een ontdekkingstocht door de Nederlandse natuur beschrijft. Om heerlijk zelf te lezen en te glimlachen. Maar ook een supermooi boekje om weg te geven. Ook als je degene die je het geeft niet per se heel goed kent. Of je nu wel of niet veel van de natuur weet. Dit is geschikt voor iedereen, voor elke gelegenheid. Geniet ervan!
De nieuwste kook- en bakboeken
Signeersessie met Patricia Snel
.....

E-boek van de week : Een leven zo ver
Een leven zo ver van M.L. Stedman, bekend van grote bestseller Het licht van de zee, is een meeslepend verhaal over tijd en veerkracht en de moeite die we doen om te behouden wat ons lief is.
West-Australië, 1958. Een vrachtwagen dendert over een uitgestorven weg in de outback. Eén moment van onoplettendheid verscheurt de levens van de familie MacBride.
Alleen zoon Matthew overleeft het ongeluk, maar zijn herstel is zwaar. Eenmaal thuis bij zijn moeder en zus hoopt hij te helen, maar het lot dwingt hem een moreel en emotioneel onbekende weg te bewandelen. Matt moet kiezen tussen liefde en plicht, opoffering en geluk. Zijn beslissing zal zijn toekomst bepalen – en die van zijn familie.
In het uitgestrekte, vlakke landschap van Australië, waar het weer onvoorspelbaar is en een schapenfarm van een miljoen hectare nauwelijks een stipje op de kaart is, worstelen de MacBrides en hun kleine gemeenschap met de onmogelijke vraag: wie bepaalt welke waarheden worden uitgesproken en welke worden vergeten?

Stilte lezen
Een klein uur van rust, midden in de boekhandel.
Heb je behoefte aan een uur ongestoord lezen? In ons drukke dagelijkse leven worden we voortdurend afgeleid. Wanneer heb je echt de gelegenheid om met volle aandacht een uur lang te lezen?
Wij bieden je deze kans met ons stille leesgenootschap. Het lijkt ons de perfecte manier om de week te beginnen.
Neem een boek mee of kies er een uit de winkel, haal een kopje koffie of thee bij Tijd voor Koffie en zoek een fijne plek in de boekhandel. Vervolgens zetten we de timer en begint het stilte uur.
Elke eerste maandag van de maand van 10.00 uur tot 11.00 uur.
De eerst volgende bijeenkomst vindt plaats op 4 mei.

