Heeft u al inspiratie voor Vaderdag?

Meestal kiezen wij ervoor om onze activiteiten naar de zomer toe een beetje te beperken. Echter dit jaar kwamen er verschillende leuke dingen op ons pad. Alles hierover vindt u in deze nieuwsbrief. Met daarnaast volop aandacht en inspiratie voor een ideaal Vaderdagcadeau. 

Campinggeluk
Marjoleine Tel maakt een tour door Nederland om haar serie Campinggeluk, een heerlijke feelgood-serie, te promoten. Zij gaat op 7 juni met Floor in gesprek over het campingleven want wie anders dan Floor weet daar meer van. 

Anne Doornbos signeert
Ook is er van Anne Doornbos net een nieuwe thriller verschenen: Het offer an de paol. Op zaterdag 14 juni is hij bij ons om te signeren.

Puzzelwedstrijd 
Onze puzzelwedstrijd is terug op donderdag 19 juni! Wie gaat er deze keer met de eervolle vermelding vandoor? Er kunnen nog wat teams bij, dus geef u snel op.

Leesclub Boekhandel Daan Nijman
En de steeds populairder wordende leesclub van Daan Nijman mag ook niet ontbreken in onze serie activiteiten. We bespreken het nu al geroemde In mijn ogen draag ik wolken van Forugh Karimi. 

Veel leesplezier.

Boek van de week door Femke

De namen van Florence Knapp

Wat als een keuze alles bepaalt? In haar indrukwekkende debuutroman De namen laat Florence Knapp op een bijzondere manier zien hoe een ogenschijnlijk eenvoudige beslissing - het kiezen van een naam voor je kind - verstrekkende gevolgen kan hebben voor het leven van een gezin. Deze roman draait om Cora, die in de nacht bevalt van haar zoon. Op weg naar het gemeentehuis om aangifte te doen, aarzelt ze: welke naam moet hij krijgen?

Florence Knapp beschrijft drie verhaallijnen, elk gebaseerd op een andere naam. In het ene leven heet de jongen Gordon, vernoemd naar zijn vader – een keuze die staat voor het voldoen aan familieverwachtingen en traditie. In het tweede scenario heet hij Julian, een naam die Cora zelf kiest in een poging om hem vrijheid en eigenheid mee te geven. En in het derde geval heet hij Bear, een naam voorgesteld door zijn oudere zus Maia.

Met deze drie perspectieven laat Florence Knapp zien hoe een naam invloed heeft op identiteit, kansen en zelfbeeld. Waar woont het gezin? Welke vrienden maakt het kind? Hoe ontwikkelt hij zich op school en in zijn werk? Alles lijkt verbonden aan die ene keuze. Maar er is ook een verdrietig element, dat in alle verhalen terugkomt: de zeer gewelddadige vader. Daarmee wordt maar weer eens duidelijk hoe erg een trauma door kan werken, los van de omstandigheden. Het maakt indringend duidelijk dat we, ook al hebben we veel invloed op veel factoren, niet alles in de hand hebben.

Het is een krachtig boek; een originele opzet gecombineerd met een buitengewoon aangename schrijfstijl. Florence Knapp schrijft helder, direct en met gevoel voor detail. De personages zijn goed weergegeven en komen echt tot leven. Ze weet u steeds verder het verhaal in te trekken. U wilt weten hoe het afloopt met Bear, Julian en Gordon. Wat komt er van ze terecht? En wat zou u zelf hebben gedaan?

Het is een boek dat u als lezer aan het denken zet. Over uw eigen leven, over de keuzes die u maakt – of die voor u zijn gemaakt. Had alles anders kunnen zijn? Wie bent u, en wie had u kunnen zijn? Het zijn vragen die na het lezen nog een tijd blijven hangen.

Signeersessie Anne Doornbos

Op zaterdag 14 juni is Anne Doornbos van 11.00 uur tot 12.00 uur aanwezig bij ons in de winkel om het vierde deel uit zijn inspecteur Rossing-serie te signeren. 

Het offer an de paol
Het offer an de paol is alweer de vierde thriller die zich ofspeult rond heufdinspecteur Freek Rossing. Ap Hilbers, een dikke boer uut Bunerveen, komp op een nacht niet thuus en is nargens te vinden. Was e op jacht en is der wat gebeurd? Hef zien inzet veur windmeulens in De Monden hum opbreuken? Of hef zien verdwiening te maken met een aal wieder oplopende ruzie over lelieteelt? Zien gezin blef vertwiefeld achter. Eerst wanneer hij vunden wordt, komp Freek Rossing in actie.

Het offer an de paol is een verhaal over trots, wanhoop en vernedering. De tied blek in dörpen niet in staot om gebeurtenissen uut het verleden uut te wissen. Het boek speult tegen de achtergrond van veraanderings in Drenthe en de zuuktocht naor liefde en eerlijkheid. 

 

 

Bestel direct

Campinggeluk

Op 22 mei verscheen het vierde en allerlaatste deel in de serie Campinggeluk van Marjoleine Tel. Campinggeluk is de romantische, tikkie ondeugende feelgoodserie over het oer-Hollandse campingleven. Alle delen zijn los van elkaar te lezen, hoewel achtereenvolgend het leukst.

Op zaterdag 7 juni om 14.00 uur is Marjoleine Tel bij ons in de winkel. Zij zal haar boek presenteren en signeren. Daarnaast interviewt ze onze collega Floor Cnossen over het wonen en werken bij Cnossen Leekstermeer. Op deze manier krijgt u een persoonlijk inkijkje over het leven op een camping. En waarschijnlijk heel veel zin om de serie Campinggeluk te gaan lezen. 

 

Winnaar Libris Literatuurprijs 2025

Oroppa van Safae el Khannoussi heeft de Libris Literatuur Prijs 2025 gewonnen en het bijbehorende prijzengeld van 50.000 euro. De jury onder leiding van Sheila Sitalsing, journalist, schrijver en columnist voor de Volkskrant, koos uit zes genomineerden de winnaar van Libris Literatuur Prijs 2025 voor de beste oorspronkelijk Nederlandstalige roman van het afgelopen jaar.

De jury over Oroppa: “De verhalen in deze roman vormen een hallucinante reis langs de culturen die het nieuwe Europa vormen. Het is een pageturner waar de urgentie vanaf spat.”

 

 

Bestel direct

Winnaar Gouden Strop 2025

De Gouden Strop is dit jaar toegekend aan een schrijversduo, een unicum in de veertigjarige geschiedenis van de Gouden Strop. Marcel van de Ven en Willem Asman wonnen de prijs voor hun thriller De prijs. De cheque en het bijbehorende sculptuur werden uitgereikt door drievoudig Gouden Stropwinnaar Charles den Tex, tevens eregast op de Avond van het Spannende Boek.

De jury noemde De prijs “uitermate actueel”, omdat deze gaat over “de steeds verder gaande invloed van de drugshandel, de vermenging tussen boven- en onderwereld en hoe deze ontwikkelingen te bestrijden”. Bovendien is deze thriller “nagelbijtend spannend”.

 

 

Bestel direct

Doet u mee met onze puzzelwedstrijd?

Gaat u de uitdaging aan om met uw team binnen 3 uur een gloednieuwe Jan van Haasteren puzzel van 1000 stukjes in elkaar te leggen?

Deze puzzelrace vindt plaats op donderdag 19 juni bij Boekhandel Daan Nijman in Roden. Het begint om 19.00 uur en we lassen twee pauzes in van 15 minuten. De wedstrijd eindigt om 22.30 uur. Het team dat de puzzel het snelst heeft gelegd, en binnen de 3 uur, verdient een mooie prijs. 

Teams kunnen bestaan uit maximaal 4 personen en de inschrijfkosten bedragen € 25,- per team. Ongeacht of u wint of niet, de Jan van Haasteren puzzel mag u sowieso me naar huis nemen. Wij zorgen voor een hapje en een drankje tijdens de wedstrijd.

Opgave kan via een e-mail naar ramona@daannijman.nl

 

Leesclub Boekhandel Daan Nijman

Boekhandel Daan Nijman lanceerde vorig jaar tijdens de Boekenweek, een nieuwe, leesclub voor leesliefhebbers, die toegankelijk is voor iedereen. In juni komt de leesclub weer bij elkaar, dit keer op zaterdag 28 juni om 15.30 uur.

In mijn ogen draag ik wolken van Forugh Karimi
Dit keer lezen en bespreken we In mijn ogen draag ik wolken van Forugh Karimi. Ooit besloot Widá bij moeilijke momenten in het leven voortaan haar gevoel uit te schakelen. Dat bracht haar ver toen ze als vijfienjarige Kabul moest ontvluchten en in Nederland terechtkwam, waar ze zich binnen de kortste keren de taal eigen maakte en de middelbare school afrondde, waarna ze geneeskunde studeerde en een carrière als psychiater opbouwde. Maar dan krijgt ze nieuws over een meisje dat vroeger in Kabul als een zusje voor haar was en valt de basis onder haar zo zorgvuldig opgebouwde leven weg. ‘Er was één verhaal van vroeger dat ze halverwege had losgelaten. En dat losse eindje had haar uiteindelijk ingehaald.'

De start
De bijeenkomst start op zaterdag 28 juni om 15.30 uur aan de koffietafel bij Boekhandel Daan Nijman en wordt geleid door Femke Liemburg. Iedereen is uitgenodigd om deel te nemen, of je nu een frequente lezer bent of net begint met het ontdekken van de wereld van boeken. Alle deelnemers kunnen hun gedachten, gevoelens en interpretaties van het boek delen. Met deze leesclub willen wij lezers samen brengen, de literaire gemeenschap versterken en nieuwe perspectieven op boeken ontdekken. Door het organiseren van deze leesclub bieden wij lezers een platform om hun passie voor literatuur te delen en verder te verdiepen.

Opgeven en meer informatie
Voor meer informatie en aanmelding kunt u contact opnemen door middel van een mail naar ramona@daannijman.nl. Om deel te nemen aan de leesclub schaft u het boek aan bij ons in de winkel. Wij kijken uit naar een inspirerende en gezellige tijd tijdens de leesclub en hopen u te mogen verwelkomen. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, dus geef u snel op.

 

Nieuw! Stedenstrijd

Tactisch bordspel voor 2 personen over de eeuwige burenruzie tussen de steden Hamburg en Altona. Probeer een directe overwinning te behalen, maar pas op, er zijn veel manieren om dat te bereiken. De sleutel tot succes ligt in de kunst van het misleiden en het vermogen om de intenties van je tegenstander in te schatten. Het spel is geschikt voor personen vanaf 10 jaar en duurt tussen de 30-45 minuten. 

Waarom wilt u dit spelen?

  • Tactisch bordspel voor 2 personen vol spanning en achterdocht
  • Korte- en lange-termijn-strategieën mogelijk
  • Altijd anders door variabele opbouw van het speelbord

Ebook van de week: De weg naar huis

Net op het moment dat haar huwelijk op de klippen dreigt te lopen krijgt Jolene, een helikopterpiloot bij de Nationale Garde van het Amerikaanse leger, bericht dat ze uitgezonden wordt. Ze moet haar twee dochters en onder spanning staande huwelijk achterlaten en vertrekt voor een jaar naar Irak.

Haar man Michael, die al weinig begrip had voor Jolenes toewijding aan het leger, blijft achter en moet als drukbezette advocaat de zorg dragen voor de kinderen. Een zaak waarbij hij een ex-militair met PTSS moet verdedigen zorgt langzaam voor meer begrip bij Michael en hij ziet in dat hij zijn rol als echtgenoot en vader lange tijd heeft verwaarloosd.

Wanneer Jolenes helikopter neerstort tijdens een missie keert ze eerder dan gepland terug bij haar gezin. Ze moet haar draai weer vinden in het gezinsleven terwijl ze probeert te herstellen van wat ze heeft meegemaakt. Lukt het Michael om Jolenes vertrouwen terug te winnen en haar te helpen met het verwerken van de gebeurtenissen in Irak?

 

 

Bestel direct